Monica Otmili – Monika „Otmílie“ Kašparová

mooonKorálky ji provází již od útlého dětství, vážněji se jim začala věnovat v roce 2012, kdy ji plně pohltil šitý šperk, jemuž se věnuje dodnes. S její tvorbou se lze setkat na nejrůznějších jarmarcích a trzích zejména folklórního a historického, případně designového charakteru. S náhrdelníkem „Prophet of the Last Eclipse“ (2015) a konceptuálním kompletem „Black metal – po stopách křehkosti na půdě extrémního undergroundu“ (2016) se zúčastnila mezinárodní soutěže Battle of the Beadsmith. Při studiu oděvního návrhářství se setkala s tradičními textilními technikami, jimž se okrajově také věnuje. V současnosti studuje švédskou a srbskou filologii na FF UK a mezi její další zájmy patří mytologie a fantasy, doba vikinská, přírodní kosmetika včetně její výroby a metalová hudba.

Monica Otmili se podílí na organizaci projektu a obsahové stránce webu, zároveň je nejmladším členem týmu Společnýma rukama. Rozhovor s Monicou si můžete přečíst zde.


melisandrestojanjo

Náhrdelník Rudá kněžka

kleopatra2

 Náramek Kleopatra

po mořích a oceánech

Náhrdelník Po mořích a oceánech

 

One thought on “Monica Otmili – Monika „Otmílie“ Kašparová

  1. Renata Vyhňáková

    Mám zájem o zakoupení
    Queen Mary I. – a naušnice.
    Tajemný náhrdelník v oblíbené barevné kombinaci černá-červená, se skleněným broušeným kabošonem, inspirovaný klárovlou Marií I. Tudorovnou. Obšitý kabošon je doplněn pásky z broušených ohňovek české výroby, které jsou dále vlnkovitě zdobeny rokajlem. Na výrobu byl použit kvalitní český a japonský rokajl (Preciosa, TOHO).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *