Jak to všechno dopadlo

První akci projektu máme za sebou a tak se sluší, abychom vás informovali, jak to nakonec všechno dopadlo…

Po vernisáži, která se konala 16. 4. 2015 a kde šaty s květinovým náhrdelníkem Séraphine na sobě předvedla moderátorka TV NOVA Petra Svoboda, pokračovala ve Studiu Artesilver a v BJ Shopu výstava šitého šperku. Součástí výstavy ve Studiu Artesilver byly také ony šaty s náhrdelníkem – společné dílo módní návrhářky Petry Pilařové a 22 českých korálkářek.

Model byl v galerii vystaven až do 21. 5., kdy na zámku Berchtold proběhla přehlídka Petry Pilařové…

Séraphine - Photo by Lucie Baldé

Pro některé samotná přehlídka začala již několik hodin před jejím oficiálním zahájení. Než mohly modelky vyjít na molo, bylo třeba některé šaty, včetně společného modelu, doupravit. U společných šatů se konkrétně našívaly další korálkové kytičky a lístečky v oblasti dekoltu, aby byl výsledný model co nejbohatší. Také se muselo vymyslet, jak bude dražba probíhat, především kdo si na sebe šaty s náhrdelníkem obleče. Volba nakonec padla na moderátorku Silvii Miklošovou. Ta provázela celým večerem společně s Petrem Říbalem a spolu tvořili svěží pár, což dokonale korespondovalo s předváděnými modely.

Přehlídka na zámku Berchtold
Přehlídka na zámku Berchtold

 

Samotná přehlídka odstartovala úderem 19. hodiny, kdy na molo vplula ve svatebních šatech Petra Svoboda v doprovodu své dcerky Ráchel. Následovala řada business modelů a letních šatů, v druhé části přehlídky potom šaty společenské a svatební. 

Přehlídka na zámku Berchtold Přehlídka na zámku Berchtold Přehlídka na zámku Berchtold Přehlídka na zámku Berchtold

Na úplný závěr se po mole prošla Silvia Miklošová a to právě v benefičních šatech, které měly být draženy. A jak celý večer probíhal bez jediného zádrhelu, najednou to přišlo. Po výzvě o první nabídku nastalo dramatické ticho. To snad ne! On ty šaty nikdo nebude chtít. Co teď? Začínali jsme být mírně nervózní… Ale Petr Říbal se Silvií to nenechali jen tak. Díky své pohotovosti dražbu rozhýbali a šaty nakonec vydražili za 8 000 Kč. Částka to není sice nijak závratná, ale pro nadaci Pink Bubble, kam peníze putovaly, je každá kapka vítaná. A pro nás to byla hlavně první zkušenost s podobným projektem.

Přehlídka na zámku Berchtold Přehlídka na zámku Berchtold

Přehlídka na zámku Berchtold

 

A co bude dál? Nechte se překvapit a sledujte nás… Něco se už klube…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *